به گزارش جویباران؛ولی‌الله امیری در جلسه ستاد اجرایی رزمایش کمک مؤمنانه شهرستان جویبار بابیان اینکه در مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه ۳۷۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد گفت: ۱۹۰۰ بسته به‌صورت متمرکز و ۱۸۰۰ بسته به‌صورت غیرمتمرکز بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

 

وی افزود: در مرحله این رزمایش ۱۷۵ خیر جویباری به‌صورت مستقیم با مجمع خیرین شهرستان جویبار در ارتباط بودند.

 

رئیس مجمع خیرین شهرستان جویبار تصریح کرد: امامان جماعات مساجد می‌توانند در هرچه بهتر اجراشدن این رزمایش کمک‌کار باشند.

 

توزیع ۵۰۰ بسته پروتئینی تا عید قربان

سرهنگ مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان جویبار در این جلسه اظهار کرد: رزمایش کمک مؤمنانه یکی از فرمان‌های ارزنده و حکیمانه مقام معظم رهبری برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از کرونا بود که در شهرستان جویبار با حضور مردم، خیرین  و دستگاه‌های اجرایی به‌خوبی اجرا شد.

 

وی با اشاره به آغاز موج دوم کرونا در کشور بیان کرد: با شروع موج دوم کرونا و آسیب دیدن بعضی از مشاغل از این ویروس، مرحله دوم رزمایش نیز طی سه نوبت در دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر، دهه اول ماه محرم و دهه پایان صفر تا شهادت امام حسن مجتبی (ع) اجرا خواهش شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بابیان اینکه در این مرحله سختی و چالش‌های مرحله نخست را نخواهیم داشت گفت: با توجه به تکمیل شدن جامعه آماری و منظم‌تر شدن شبکه توزیع، حدود یک هزار نفر توسط فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات شناسایی شدند.

 

بابایی تصریح کرد: در مرحله نخست افراد و مشاغل آسیب‌دیده که خارج از لیست هم بودند بسته‌های معیشتی را دریافت کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: در نوبت اول از مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه ۵۰۰ بسته پروتئینی شامل گوشت قرمز و مرغ پنجشنبه ۹ مردادماه یک روز مانده به عید قربان بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار گفت: همچنین به مناسبت بازگشایی مدارس لوازم‌تحریر نیز بین خانواده‌های نیازمند و شناسایی‌شده توزیع خواهد شد.

 

استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستانی برای اجرای بهتر رزمایش کمک مؤمنانه

آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار اظهار کرد: باید از ظرفیت شهرک صنعتی و کارخانه‌ها شهرستان جویبار نیز برای هرچه بهتر اجراشدن این رزمایش استفاده کرد.

 

وی با اشاره به فرار رسیدن ماه محرم بیان کرد: می‌توان از خانواده‌هایی که در این شب‌ها اطعام دهی می‌کنند خواست که اکنون شرایط برای تجمع و اطعام دهی وجود ندارد به‌جای این کار، بسته‌های معیشتی تهیه و به خانواده‌های نیازمند توزیع کنند که اگر این امر محقق شود حرکتی بزرگی رقم خواهد خورد.

توزیع ۱۵۰ بسته گوشت قرمز در عید قربان

محمود ضیا سراجی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در این جلسه بابیان اینکه ۶۵۰۰ پرس غذای گرم در مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه در قالب اطعام مهدوی بین خانواده‌های تحت پوشش جویباری توزیع شد گفت: در مرحله نخست ۵۰۰ بسته معیشتی توزیع و ۱۷۵ میلیون تومان کمک نقدی بین حساب خانواده‌های تحت پوشش واریزی شد.

 

وی افزود: در این مرحله نیز طی تفاهم‌نامه‌ای استانی، فروشگاه رفاه به همه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد بسته‌های حمایتی توزیع خواهد کرد.

 

رئیس کمیته امداد جویبار تصریح کرد: همچنین در عید قربان ۱۵۰ بسته گوشت گوسفندی بین مددجویبار توزیع خواهد شد.

 

همت محمدنژاد شهردار جویبار هم در این جلسه از توزیع ۲۵۰ بسته معیشتی در این ماه در قالب رزمایش کمک مؤمنانه خبر داد.