به گزارش جویباران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در آیین توزیع بسته‌های معیشتی ” طرح شمیم حسینی” اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار بابیان اینکه بیشتر خدمات اوقاف و امور خیریه در ماه محرم و صفر و سپس در ماه مبارک رمضان است اظهار کرد: امسال با شیوع این ویروس ۹۰ هزار سبد کالا تحت عنوان شمیم حسینی در قرارگاه سیدالشهدا اوقاف در بین مردم توزیع کردیم.

 

وی افزود: تبرکات امام حسین(ع) که توسط اوقاف به مردم اهدا می‌شود برای همه عزاداران است زیرا در سال‌های قبل مردم در سفرهای امام حسین(ع) از این تبرکات بهره‌مند می‌شدند و امسال به دلیل شرایط موجود و بهداشتی این تبرکات در قالب طرح شمیم حسینی بین مردم توزیع می‌شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بابیان اینکه در برخی شهرستان‌ها ۷۴ درصد موقوفات برای امام حسین(ع) است، گفت: برخی از موقوفات مقید به مکان هستند و نمی‌شود در جای دیگر هزینه کرد و باید در همان روستا یا منطقه که واقف ذکر کرده است هزینه شود.

 

حیدری بیان کرد: از محل نذورات مردم در ۱۲ امامزاده مازندران و از محل برخی موقوفاتی اجازاتی از نماینده ولی‌فقیه گرفتیم که روزانه ۵ هزار ماسک تولید و در بین مردم توزیع و همچنین در ضدعفونی کردن استفاده می‌کردیم.

 

وی در پایان از همکاری سپاه و بسیج برای خدمت رسانی به مردم تشکر و قدردانی کرد.