به گزارش جویباران،سید جواد حسینیان جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار در جلسه ستاد گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: مسیری که در طول این چهل‌ویک سال طی کردیم نام و یاد شهدا بود که به ما کمک و انقلاب اسلامی ایران را تضمین کرد.

 

وی به تجلیل از ۱۴۰۰ یادگار دوران دفاع مقدس اشاره و عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس ۱۴۰۰ پیشکسوت دوران دفاع مقدس شهرستان جویبار به‌صورت غیرمتمرکز تجلیل خواهند شد به‌طوری‌که هریک از ادارات و نهادها به‌صورت جداگانه از کارمندانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند تجلیل خواهند کرد و همچنین پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات نیز از یادگاران دوران دفاع مقدس غیر شاغل تجلیل و قدردانی خواهند کرد.

 

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار تصریح کرد:۳۱ شهریورماه نیز  ۲۰۰ رزمنده جنگ تحمیلی شهرستان جویبار در ارتباط زنده تصویری با رهبر معظم انقلاب اسلامی که در مصلای الغدیر برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند.

 

سرهنگ قاسم هاشمی مسئول دفتر نشر حفظ و آثار ارزش‌های دفاع مقدس جویبار بابیان اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس را ” ما قوی هستیم” بیان کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی امسال رژه ۳۱ شهریور را نخواهیم داشت.

 

وی یکی از برنامه‌های شاخص این هفته را بهره‌برداری از المان شهید امیر سرلشکر خلبان ذبیحی اعلام و اظهار کرد: میدان شهید امیر سرلشکر خلبان پرویز ذبیحی با نصب المان جنگنده اف ۵ در این هفته بهره‌برداری می‌رسد و روز دوشنبه این جنگنده وارد شهرستان جویبار می‌شود.

 

مسئول دفتر نشر حفظ و آثار ارزش‌های دفاع مقدس جویبار افزود: این جنگنده برای اولین بار در استان مازندران نصب می‌شود و به‌عنوان طرح نمونه کشوری انتخاب‌شده است که به همت شهرداری و شورای شهر جویبار صورت پذیرفت.

 

هاشمی تصریح کرد: فیلم مستند این شهید نیز در مراحل پایانی ضبط خود قرار دارد.

 

همت محمد نژاد شهردار جویبار نیز در این جلسه بیان کرد: پس از تصویب طرح میدان شهید ذبیحی، مجموعه شهرداری و شورای شهر جویبار با تمام توان و نیرو وارد میدان شد و پس از مدت کوتاهی حدود ۹۵ درصد کار را به اتمام رساندیم و امروز که همان‌طور شاهد هستیم آماده نصب المان است.

 

وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم و اصلی ما زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهداست و شهرداری جویبار تمام‌قد آماده خدمت در این عرصه است.

 

سید علی اسد فرماندار شهرستان جویبار با اشاره به اینکه چهل عدد مقدسی در دین و آیین ما است اظهار کرد: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قراردادیم دفاعی که در برابر کشورهای متخاصم و متجاوزی که در کنار صدام قرار گرفتند تا به‌نظام ما ضربه وارد کنند ولی شجاعت، ایثار و دلاورمردی های مردان این دیار همه خواب‌وخیال‌های دشمنان را بر آب داد و یک‌ذره از خاک را به دشمن ندادیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اقتدار و عزت ایران اسلامی امروز که در جهان طنین‌انداز است مرهون شهدا و رشادت‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

 

فرماندار جویبار بابیان اینکه نسل جوان و نوجوان دوران دفاع مقدس را تجربه نکردند اما می‌توانیم در این هفته پیام و مفاهیم دوران دفاع مقدس را به این نسل منتقل کنیم.

 

اسد با تأکید بر اینکه باید تفکر بسیجی را در جامعه گسترش دهیم اظهار کرد: اگر همدلی و هم‌صدایی و تفکر بسیجی در دوران دفاع مقدس نبود نمی‌توانستیم در برابر همه فشارها و سختی‌ها پشت سر بگذاریم.