به گزارش جویباران،علی رجبی وندچالی در جلسه کارگروه پیشگیری از طلاق شهرستان جویبار با اشاره به کاهش طلاق در مازندران گفت: در شش ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته خوشبختانه کاهش ۳ درصدی طلاق در مازندران داشتیم و میزان ازدواج نیز افزایش داشته است که البته چند شهر با افزایش طلاق مواجه بودند.

 

وی بابیان اینکه جویبار یکی از شهرهایی بود که با افزایش طلاق روبرو بوده است اظهار کرد: برگزاری کارگروه پیشگیری از طلاق به‌صورت مستمر و تشکیل ستاد محله برای کاهش طلاق و تحکیم بنیان خانواده ازجمله برنامه‌های پیشگیری و کاهش طلاق در جویبار است.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تصریح کرد: نداشتن مهارت‌های زندگی، اعتیاد، اختلافات خانوادگی و بی‌وفایی از عمده‌ترین دلایل طلاق در مازندران است.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به اینکه سهم مازندران در ساخت مسکن محرومین ۲ هزار واحد است عنوان کرد: سهمیه مازندران در ساخت مسکن محرومین دو هزار واحد است که  به هر واحد ۳۰ میلیون وام بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره ۵ درصد به متقاضیان این مسکن داده خواهد شد.

 

رجبی بیان کرد: یک هزار واحد از این مسکن را به اداره بهزیستی و یک هزار دیگر را به کمیته امداد امام خمینی(ره) داده‌ایم و تاکنون سهمیه خاصی برای شهرستان‌ها در نظر نگرفتیم ازاین‌رو شهرها می‌توانند در این بخش فعال‌تر باشند.

وی افزود: تاکنون ۱۷۰ نفر برای دریافت این مسکن معرفی شدند که ۲۵ نفر از کمیته امداد و  ۲۷ نفر از بهزیستی معرفی به بانک شدند.