به گزارش جویباران،علی‌اصغر ایزدپناه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان جویبار اظهار کرد: با توجه به شرایط امروز کشور آموزش به‌صورت حضوری و غیرحضوری در حال اجراست و احتمال آن است که با سرد شدن هوا مدارس به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

 

وی بابیان اینکه در صورت غیرحضوری شدن مدارس استفاده از شاد الزامی می‌شود گفت: ۳۵۳ نفر از دانش‌آموزان جویباری بدون گوشی و تبلت هستند که باید از همه ظرفیت‌های شهرستانی برای رفع مشکل این دانش‌آموزان استفاده کنیم.

 

رئیس آموزش‌وپرورش جویبار از افتتاح مرکز نیکوکاری در این اداره خبر داد و افزود: در راستای حل مشکلات خانواده‌های نیازمند دانش‌آموز مرکز نیکوکاری آموزش‌وپرورش جویبار با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) افتتاح شد اما تا زمانی که این مرکز به مرحله توانمندی برسد نیازمند همراهی خیرین و مسئولین است.

 

ایزدپناه با اشاره به ثبت‌نام ۱۰۵۸ دانش‌آموز برای دریافت تسهیلات خرید تبلت اظهار کرد: سهمیه استانی برای جویبار برای دریافت تسهیلات دو تا چهار میلیون تومانی  ۶۰۰ نفر است که از این تعداد متقاضی ۳۵۳ نفر توانایی دریافت وام را ندارند که ۱۶۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد و ۵۸ نفر تحت پوشش بهزیستی هستند.

 

وی تصریح کرد: با کمک یکی از خیرین مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای خرید گوشی یا تبلت دانش‌آموزی جمع‌آوری‌شده است اما همچنان نیازمند کمک خیرین هستیم.

 

اهدا ۱۳ تبلت به دانش‌آموزان جویباری

زینب خدابنده معاون فرماندار در این جلسه عنوان کرد: ۵۸ میلیون تومان توسط خیرین جمع‌آوری‌شده است و همچنین ۳ تبلت از سوی شهرداری جویبار و ۱۰ تبلت دیگر نیز از سوی موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.

 

آموزش‌وپرورش ستون یک شهر است

آیت‌الله نادعلیزاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در جلسه شورای آموزش‌وپرورش جویبار گفت: آموزش‌وپرورش ستون یک شهر است و اعتبار هر شهر به علم آن است.

 

وی با اشاره به وضعیت کرونایی کشور بیان کرد: با غیرحضوری شدن مدارس دچار افت علمی خواهیم شد و فضای مجازی هیچ‌گاه نمی‌تواند جای آموزش حضوری را بگیرد.

 

امام‌جمعه جویبار با اشاره به مشکلات برخی از دانش‌آموزان در تهیه گوشی و تبلت عنوان کرد: شهرستان جویبار دارای خیرین بسیار خوبی است که می‌توانند در رفع مشکلات این دانش‌آموزان کمک‌کار باشند.