به گزارش جویباران،رشید رضاپور در آستانه دهه وقف در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اولین روز دهه وقف به‌عنوان کارکرد رسانه در حوزه وقف نام‌گذاری شده است و این نشان از اهمیت رسانه‌ها در اشاعه این فرهنگ حسنه و دعوت مردم به این کار است.

 

وی  از ثبت ۱۶ وقف جدید در طول یک سال گذشته در شهرستان جویبار خبر داد و گفت: ۱۶ وقف جدید به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان جویبار به ثبت رسیده است که در نوع خود بی‌نظیر است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار بیان کرد: نیت وقف‌ها در مورد عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع)، کمک‌هزینه دارو و درمان، ادامه تحصیل دانش آموزان، تهیه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند است.

 

رضاپور تصریح کرد: ما در حوزه‌های قرآنی، اشتغال، سایر مناسبت‌های مذهبی و نیازهای روز جامعه نیز باید نیت وقف داشته باشیم که امیدواریم با کمک رسانه‌ها و شناساندن این عرصه‌ها وقف‌های جدید با نیت رفع نیازهای روز جامعه به ثبت برسد.

وی همچنین از ویزیت رایگان خانواده‌های نیازمند به مناسبت دهه وقف به مدت ۲ ماه در بیمارستان مرحوم عزیزی جویبار خبر داد و افزود: ساختمان جدید امامزاده قاسم اسماعیل کلای بزرگ نیز بااعتبار ۲ میلیارد تومان از محل خیرین در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار بابیان اینکه حدود ۴۰ درصد از موقوفات این شهرستان دارای سند هستند اظهار کرد: جویبار دارای ۱۲۵ موقوفه با ۷۸۰ رقبه است که از این تعداد سند ۲۵ موقوفه صادر و ۵۰ موقوفه دیگر نیز در حال ثبت سند هستند.

 

رضا پور خاطرنشان کرد: ۲۰ موقوفه جدید به ارزش ۵۰ میلیارد تومان در سال جدید کشف و شناسایی‌شده است.

 

وی بابیان اینکه تمام درآمدهای موقوفات و بقا متبرکه در همان مکان و شهرستان هزینه می‌شود اظهار کرد:از محل درآمد بقا متبرکه ۸۵ میلیون تومان برای تعمیرات و تجهیزات بقا هزینه و از محل موقوفات ۹۰ میلیون تومان برای اجرای نیت واقفین هزینه شده است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار در پایان گفت: از کسانی که زمین یا املاک وقفی را در اختیاردارند انتظار داریم حق‌وحقوق موقوفات را پرداخت کنند تا بتوانیم نیت واقفین را اجرا کنیم.