به گزارش جویباران و به نقل از مسول کانون بسیج رسانه شهرستان جویبار همایش سواد رسانه با محوریت اصالت خبر و تشخیص اخبار جعلی همزمان با دهه فجر در ناحیه مقاومت سپاه شهرستان جویبار برگزار شد.

این همایش  با محوریت سواد رسانه ،اصالت خبر و تشخیص اخبار جعلی با حضور فرمانده و جانشین ناحیه مقاومت سپاه جویبار و اصحاب رسانه شهرستان جویبار برگزار شد .

سرهنگ بابایی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه جویبار در این همایش اظهار کرد :رسانه های بیگانه و معاند تلاش دارند تا جوانان و نوجوانان ما رابا بهره گیری از فضای مجازی ،ماهواره و امپراطوری رسانه ای که در اختیار دارند از اینده انقلاب نا امید و مایوس سازند
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه جویبار افزود :امروز وظیفه ما وبه ویژه اصحاب رسانه که آشنا با فضا رسانه ای هستند روشنگری وانتقال مفاهیم اصیل انقلاب به نسل جوان است.
این مقام نظامی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس وشکست دشمن درپروژه جنگ سخت بیان کرد :دشمنان انقلاب دست به تغییر تاکتیک دست زدند و به جنگ نرم و فرهنگی روی اوردند و ازاین طریق قصد دارند تا به اهدافی که در جنگ هشت ساله نرسیده اند دست پیدا کنند.
وی افزود:سربازان این جنگ نرم نویسندگان ،خبرنگاران و تولیدکنندگان خبری و مطبوعاتی هستند که باید درراستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران گام بردارند.
سرهنگ بابایی در مورد دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بیان کرد :با وجودتحریم های ظالمانه دراستانه چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهدپیشرفت های چشمگیر در عرصه های مختلف در کشور هستیم وهمه ما باید با اتحاد در مقابل توطئه ها و حملات فضای مجازی و سایبری دشمنان داخلی و خارجی در خط مقدم اماده دفاع از اهداف نظام ،تامین ارامش و امنیت اجتماعی. باشیم و در مقابل جنایتکاران و در راس استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت می کنیم .
درادامه این همایش اقای حیدر پور کارشناس ومدرس سوادرسانه به بیان چگونگی تشخیص اخبارجعلی ودقت دراصالت اخبار پرداخت.