به گزارش جویباران به نقل از فرماندار  جویبار درجلسه قرارگاه نظارتی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان جویبار گفت:باتوجه به شکننده بودن وضعیت کرونایی در سطح شهرستان پیگیری دستگاه های اجرایی ضروری است و بایستی از برگزاری هر گونه مراسمات و دورهمی به شدت پرهیز شود.
به گزارش خبرگزاری جویباران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان جویبار زینب خدابنده امیری معاون فرماندار در این جلسه با ابراز نگرانی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ، خواستار پیگیری جدی دستگاه اجرایی از جمله : نظارتی ، انتظامی، خدماتی ، هیات امناء واماکن مذهبی ، صنوف ، بسیج و … شدند
وی تاکید کرد : پروتکلهای بهداشتی در برخی صنوف از جمله پمپ بنزین، دفاتر پیشخوان دولت ، نانوایی ها ، مراکز خرید و بانک ها باید به صورت دقیق و جز به جز اجرا گردد
معاون فرماندار از خانواده های فهیم شهرستان تقاضا نمود : با توجه به شکننده بودن وضعیت کرونایی شهرستان بایستی از برگزاری هر گونه مراسمات ختم ، عروسی و دورهمی ها که باعث ایجاد تجمع می‌شود به شدت پرهیز شود .
خدابنده امیری گفت : اداره ورزش نسبت به بستن مراکز و باشگاه ورزشی بعد از ساعت ۱۹ شب اقدام و اداره اوقاف نیز مسئولین هیئت امنا و آرامستانها که اقدام به برگزاری مراسمات ختم می نمایند را توجیه مجدد کند.
معاون فرماندارجویبار با اشاره به اجرای موفق طرح شهید سلیمانی اظهار داشت : این طرح در سطح محلات و پشتیبانی اعضاء قرارگاه پدافند زیستی محلات در حوزه اجرایی و دستورالعمل های بهداشتی به طور ویژه پیگیری و اقدام خواهد شد .
وی تصریح نمود: بانکها استفاده از محلول پاشی ، استفاده از دستگاه های نوبت دهی پدالی و حرارتی و همچنین توزیع ماسک را در دستور کار خود قرار دهند .و نظارت ها از واحدهای صنفی ، حمل و نقل عمومی، پمپ بنزین‌ها ، دفاتر پیشخوان دولت و مراکز خرید توسط اصناف، بهداشت، انتظامی و فرمانداری تشدید خواهد شد.
معاون فرماندار جویبارضمن قدردانی از زحمات کادر پزشکی ، درمانی و اعضای ستاد کرونای شهرستان اظهار امیدواری کرد : انشاا.. با همکاری مردم و مسئولین در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به زودی شاهد ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس کرونا خواهیم بود.