به گزارش خبرنگار  جویباران حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صمت مازندران در حاشیه افتتاح این پایانه شمار اشتغال ایجاد شده در این مرکز را ۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: برای اجرای آن بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.
وی راه اندازی این پایانه صادراتی را در ارتقای صادرات استان مهم برشمرد و گفت: در سال جاری بیش از ۵۵۵ هزار تن انواع کالاها از استان به بازارهای خارجی صادر شد.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور  نیز در افتتاح پایانه صادراتی روماک گستر، این طرح را کار ارزشمندی برای تجارت، کشاورزی ومعرفی بهتر ایران به منطقه وجهان دانست و گفت:وقتی نام ایران بر روی محصول صنعتی وخدمات باشد، بهتر به آن اعتماد می شود.
وی ارائه محصول باکیفیت را در تبلیغ فرهنگ و ارتقای جایگاه ایران موثر دانست و گفت: این کار نوعی از قدرت ملی است زیرا قدرت ملی به جایگاه ایران دراذهان مردم در سراسر جهان نیز بستگی دارد.
رئیس جمهور اظهار داشت: وقتی نام ایران روی محصولی باشد به کیفیت، بهداشت وسلامت آن اعتماد می شود.
وی خواستار ایجاد وراه اندازی پایانه هایی نظیر روماک گستر در مناطق مختلف کشور شد.
خلیل قلی زاده رییس پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک گستر پارس مازندران برخورداری از ۵۷ سالن سردخانه آمونیاکی ، انجماد روزانه ۸۰ تن محصولات کشاورزی ، تولید ۶ هزار تن جعبه کارتنی ، بسته بندی سالانه ۲۷۴ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و قابلیت نگهداری ۹۰ هزار تن  محصول کشاورزی  سبزی، صیفی و  پروتینی در دمای بالا صفر و زیر صفر را از ظرفیت های مهم این پایانه صادراتی اعلام کرد.
به گزارش جویباران  ، پایانه صادرات محصولات کشاورزی کشور توسط بخش خصوصی با مساحت ۳۱ هکتار در جویبار احداث شد و برای آن ۷۲۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.