به گزارش خبرنگارجویباران ،دکترجان بابایی با بیان اینکه  حد نصاب موجودی تخت‌های بیمارستانی به تناسب جمعیت در کشور در بخش دولتی، حد نصاب مورد قبول است، اما در بخش خصوصی نیاز به افزایش ظرفیت می‌باشداظهار کرد: ۱۵ هزار تخت درمانی تا پایان دولت به شمار تخت‌های بیمارستانی در کشور افزوده می‌شود.
معاون وزیر بهداشت ودرمان با اشاره به تاثیرسرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه توریسم درمانی گفت: توجه به  مساله هتلینگ و فراهم نمودن تسهیلات و امکانات مناسب برای جذب بیماران خارجی امری ضروری است.
وی بهره برداری از بیمارستان تخصصی شهید فکوری را فرصت ماسبی برای جذب گردشگر حوزه سلامت دانست مازندران دانست وافزود: طبیعت استان مازندران همواره مورد استقبال کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده اما متاسفانه بهره برداری مطلوب  از ظرفیت درمانی این استان انجام نگرفته ودر سال های اخیر مازندران جایگاه مناسبی از نظر توریسم سلامت در کشور نداشته است.
دکتر جان بابایی خاطر نشان کرد: بیمارستان فوق تخصصی شهید فکوری جویبار، پایلوت ارائه خدمات درمانی در سطح ملی و حتی بین المللی خواهد شد.

به گزارش جویباران این بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و در زمینی به مساحت چهار هکتار و زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در هفت طبقه احداث شده است.
این مرکزاز بخش‌هایی نظیر آزمایشگاه، تصویربرداری، رادیولوژی، واحد جراحی قلب باز، سی سی یو، داروخانه و غیره برخوردار است.