به گزارش  خبرنگار جویباران ،علی مراد نصوری، رئیس کمیته امداد جویبار در نشست مطبوعاتی که به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امام خمینی(ره) و هفته نیکو کاری برگزار شد، گفت : کمیته امداد جویبار تعداد ۲ هزار و ۴۹۰خانوار را تحت پوشش دارد که در مجموع به ۴هزار نفرازخدمات کمیته امداد در شهرستان جویبار بهره مند می شوند .

رئیس کمیه امداد امام خمینی (ره) جویباراز ازافزایش چشمگیرمشارکتهای مردمی در سال جاری خبر داد وتصریح کرد : از ابتدای سال جاری تا کنون مردم همدل شهرستان جویبار ۷ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است .همچنین در بخش اکرام محسنین حدود ۱۱۵میلیارد ریال مشارکت مردمی را شاهد بوده ایم که این مبلغ نیزنسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۸۳درصد افزایش داشته است.

وی بااشاره به همیاری مردم علی رغم شرایط سخت اقتصادی در سال های اخیر و آسیبهای اقتصادی در دوره کرونا ایجاد شد گفت: مردم جویبار تاکنون حدود۲۰ میلیارد ریال انفاق به صورت کالا و نقدی درتامین ، جهیزیه، تامین لوازم ضروری،و غیره به منظور حمایت ازقشر آسیب پذیربه کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کردند .
نصوری با بیان اینکه جشن نیکوکاری امسال با شعار «عیدی برای همه» در راستای کمک به نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت در آستانه سال نو، از ۱۴ اسفندماه برگزارشد ،افزود: جشن نیکوکاری امسال جهت کمک به خانوارهای آسیب پذیر درسطح شهرستان با مشارکت آموزش پرورش ،پایگاه های مقاومت بسیج ودفتر امام جمعه شهرستان ،جهت تامین خوراک ، پوشاک نیازمندان برگزارگردید وبالغ بر ۵ میلیارد ریال در حوزه های مختلف به نیازمندان کمک رسانی شد.
رئیس کمیته امداد در خصوص توانمند سازی و اشتغال زایی خانوارهایی که دارای ظرفیت کار هستند گفت: در سال جاری ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۴۰۰ طرح اشتغال زایی به افراد وکارگاه های واجد شرایط پرداخت گردیده است.

نصوری با اشاره به خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش مسکن محرومان شهرستان جویبار بیان داشت : تاکنون۹میلیارد ریال تسهیلات مسکن به صورت قرض الحسنه و وام بلاعوض جهت بازسازی و تکمیل مسکن به ۷۰خانوار واجد شرایط پرداخت شده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی جویبار درخصوص فعالیتهای فرهنگی واعطای بسته های فرهنگی به خانوار هایی که قادر به تامین و مخارج تحصیلی فرزندان خود نیستند اظهار داشت : در حال حاضر حدود۱۸۰ دانش آموز هم چنین۲۵ طلبه و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قراردارند که با توجه به آموزش مجازی در شرایط کرونایی تا کنون ۵۰۴ بسته کمک هزینه آموزشی بالغ بر ۱میلیارد۸۰۰میلیون ریال به این افراد تعلق گرفته است.

این مسئول، گفت: در ۱۱ ماه سال ۹۹ در بخش درمان و در زمینه‌های ارتقای شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، تامین تجهیزات و فرانشیز درمان بیماران صعب العلاج، بیماری های زمین گیروهزینه درمانی در سطح شهرستان ۶۵ مورد به مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال برای این بیماران تحت پوشش هزینه شده است.

علی مراد نصوری در مورد کمک های مومنانه انجام شده در سطح شهرستان جویباراظهار داشت : تا کنون ۴ هزار غذای گرم و بیش از ۳۰۰۰هزار بسته معیشتی وکارت اعتباری خرید کالا در قالب کمک مومنانه به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد انجام گرفته است .