به گزارشجویباران، به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، رییس سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس با بیان اینکه سرمایه در گردش نیاز اساسی این واحد است و بانک‌های کشور برای تامین سرمایه در گردش مرود نیاز باید کمک کنند، گفت: بخش زیادی از زیرساخت‌های مورد نیاز این واحد آماده بوده و در صورت تامین سرمایه در گردش راه اندازی می‌شود.

حجت الاسلام درویشیان افزود: امروزه یکی از نیاز‌های کشور موضوعاتی مانند تنظیم بازار، صادرات و ذخیره سازی محصولات بوده که این واحد همه این نیاز‌ها را تامین کرده و باید از آن حمایت شود.

او با اشاره به ضرورت راه اندازی و حمایت واحد‌هایی مانند روماک، گفت: برای مثال در مواقع بحران مانند موضوع بحران مرغ، اگر این و احد‌ها زودتر راه اندازی می‌شد، مشکلی در تامین ایجاد نمی‌شد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه در کنار تامین نیاز‌های داخلی کشور، نیاز جدی در رابطه با صادرات احساس می‌شود، ادامه داد: با توجه به افزایش تولید در بحث پروتئین و میوه ظرفیت‌های لازم را باید برای صادرات فراهم کنیم.

حجت الاسلام درویشیان گفت: واحد روماک گستر پارس در کنار تامین نیاز‌های داخلی، در زمینه صادرات نیز کاربرد خوبی دارد و به کشور‌های مختلف از جمله روسیه و قطر محصول صادر می‌کند.
پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس به صورت روزانه، ۳ هزار تن مرکبات و ۱۵۰۰ تن کیوی و سایر محصولات را سورتینگ و بسته بندی می‌کند و دارای سه خط تولیدجعبه و لوازم بسته بندی بلاستیکی وجعبه کارتونی به ظرفیت ۶ هزار جعبه در ساعت است.

روماک گسترپارس، دارای ۵۷ سالن سردخانه آمونیاکی وتولن انجماد. آن را به تکمیل کننده‌ی زنجیره محصولات باغی وپروت تئینی و کشاورزی کشور تبدیل کرده است.

نصب و راه اندازی خطوط تولیدی متنوع در روماک گستر پارس، آن را قادر ساخته تا به طور سالیانه ۳۷۶ هزار تن از انواع محصولات کشاورزی را سورت، بسته بندی و منجمد کند و ۹۰ هزار تن از انواع محصولات را در سردخانه‌های بالا و زیر صفر ودومداره نگهداری کند.

این خطوط تولیدی مطابق بروزترین استاندارد‌های بین المللی طراحی و ساخته شده و دارای قابلیت اسکن و عکس برداری سه بعدی برای سنجش کیفیت محصولات است.