به گزارش خبرنگار جویباران ،بهرام عبدالله پور رئیس صنعت ، معدن و تجارت شهرستان جویباردر خصوص طرح نظارت بر واحد های صنفی دراستانه نوروز وبه منظور جلوگیری از تخلفات اقتصادی گفت : اداره صعنت معدن و تجارت جویبار با مشارکت دیگر نهادهای نظارتی روزانه در دو نوبت بر واحد های صنفی شهرستان جویبار گشت نظارتی دارندوتخلفات احتمالی را اعم از گرانفروشی ، کم فروشی ، احتکارمورد بررسی قرار می دهند.
رئیس صنعت و معدن شهرستان جویبار در مورد رسیدگی به تخلفات اقتصادی ۱۱ ماه سال جاری بیان داشت : از ابتدای سال تا کنون ۵۶۳۱بازرسی اصناف انجام و از این تعداد بازرسی، ۳۲۸ پرونده برای واحدهای متخلف به ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به اداره تعزیرات شهرستان جویبار ارسال شده است .
عبداله پور با اشاره به الزام رعایت پروتکل های بهداشتی توسط واحد های صنفی شهرستان جویبار گفت : ۲۱۰ واحد صنفی متخلف که پروتکل بهداشتی را رعایت نکردند با همکاری دادستان و نیروی انتظامی شهرستان جویبار پلمپ شدند و به۸۰۷ واحد صنفی نیز تذکر کتبی ابلاغ گردید که در صورت تکرار تخلفات بهداشتی پیگرد قانونی و پلمپ می شوند .
وی با بیان این که عرضه کالاهای اساسی با همکاری فرمانداری ، اداره جهاد کشاورزی و جهت تنظیم بازار شب عید در جویبار انجام می شود افزود:تا کنون ۹ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۵۵۰۰ تومان و روزانه ۴ تن مرغ گرم با قیمت ۲۲۵۰۰تومان در سطح شهرستان توزیع می شود .
رئیس صمت جویبار به توزیع ۱۴۶ تن روغن و ۱۵۰ تن شکر برای مصارف خانگی و اصناف سطح شهرستان جویبار در ۱۱ ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: ۴۸تن روغن و ۵۷ تن شکرتظنیم بازار شب عید میان فروشگاه های سطح شهرستان توزیع شده است .
عبداله پور درخصوص تنظیم بازار میوه به قیمت مصوب در ایام نوروز ۱۴۰۰ در سطح شهرستان جویبار اذعان داشت : ۹ تن سیب درختی و ۵ تن پرتقال ازتاریخ ۲۶ اسفند۹۹ در اختیار فروشگاه های منتخب سطح شهرستان جویبار داده شده است که شهروندان می توانند با قیمت دولتی میوه های عید را خریداری کنند.
وی همچنین از مردم شهرستان جویبار خواستار شد جهت برخورد قانونی با تخلفات اقتصادی اصناف ازطریق تماس با تلفن گویا ۱۲۴ اداره صنعت ،معدن وتجارت شکایات خود را مطرح کنند و ماموران نظارتی به مدت ۲۴ ساعت به شکایات رسیدگی و نتایج را به شهروندان اعلام می کنند .