به گزارش خبرنگار جویباران ، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی نادعلی زاده امام جمعه جویبار در جمع خبرنگاران این شهرستان   ،ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه  با اشاره به شیوع ویروس کرونا  در سال جاری  ومشارکت مردم در مبارزه با این بیماری اظهار کرد: همدلی شدن مردم در امر کمک های مومنانه به قشر آسیب پذیر یکی از برکات پنهان دوران شیوع بیماری کرونااست که در شهرستان جویبار مردم با همیاری و همدلی در مساجد به صورت متمرکز و غیرمتمرکز  بیش از ۱۰ هزار بسته های حمایتی و معیشتی  کالابرای نیازمندان  تهیه کرده اند.
وی گفت: همچنین مردم شهرستان جویبار برای بهبود حال بیماران کرونایی ۱ دستگاه اکسیژن بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال  برای بیمارستان شهرستان جویبار خریداری و در اختیار بیمارستان شهرستان جویبار داده اند.
حجت الاسلام محمد تقی نادعلی زاده با بیان اینکه رفع موانع  بخش کشاورزی شهرستان جویبار ازاهمیت ویژه ای برخوردار است اذعان کرد:مسئولان  جهاد کشاورزی بایستی تمهیداتی درنظر بگیرند تا خریداران محصولات کشاورزی پرداخت پول محصولاتی اعم از گندم ، جو ، سویا را به تاخیر نیندازند؛همچنین تلاش کننددلالی از چرخه محصولات کشاورزی حذف شود  تا کشاورزانی که با هزینه های سنگین  در کاشت ،داشت و برداشت ،محصول تولید می کنند زیان مالی نبینند.
امام جمعه جویبارضمن تشویق مردم جویبار به رعایت الگوی مصرف آب افزود: برای حل مشکل آب شرب  در سطح شهرستان  جلسات متعددی با مسئولان استانی وشهرستان  برگزار شد و از مسئولین  اجرائی توقع داریم معضل شبکه  آب شرب شهرستان جویباررا به طور کامل برطرف  کنند و برای حل مشکلات آب کشاورزی در سال جدید حوزه آبریز سد لفور را به  سیاه رود متصل کنند تا مشکلات  اب کشاورزی ، کشاورزان شهرستان جویبار نیز رفع گردد.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران جویبار  در عرصه های مختلف اخلاقی و ورزشی  دارای مقام اول و دارای مدل های خوشرنگ  در سطح جهان هستندبیان کرد: متاسفانه  یک ورزشگاه  استاندارد برای آماده سازی وتمرین وزشکاران  جویبار وجود ندارد وبایستی تلاش شود   ورزشگاه های که در سطح شهرستان جویبار ناتمام مانده اند با تخصیص اعتبار مناسب  در اسرع وقت به بهره برداری برسانند تا ورزشکاران بتوانند به راحتی به تمرینات خود ادامه دهند.
امام جمعه شهرستان جویباربر لزوم حمایت از تولید کنندگان وسرمایه گذاران تاکید کرد وگفت: ۲۰۰ کارخانه در شهرک صنعتی شهرستان جویبار وجود دارد که بایستی مورد حمایت قرار گیرند و به مشکلات ارزی،مالیاتی  و تهسیلات بانکی آنها توجه داشت چون  حمایت از تولیدکنندگان برافزایش   تولیدات داخلی ورشد  اقتصاد کشور تاثیرمی گذارد.
خطیب جمعه  جویبار با بیان  اینکه نمایندگان مردم  در مجلس شورای اسلامی باید در سه شهرستان قائم شهر –جویبار-سوادکوه به صورت یکسان فعالیت کنند تصریح کرد: نمایندگان علاوه بر قانون گذاری در مجلس  باید با مردم در ارتباط باشند وجلساتی  برای رفع مشکلات مردم برگزار کنندتا ازنزدیک با مسائل عموم آشنا شوندوبا ارائه راهکار مناسب مردم نسبت به رفع معضلات امیدوارباشند.

وی گفت:  یکی از مشکلات  اصلی که نمایندگان مجلس باید برای رفع این مشکل تلاش کنند مشکل جاده های مواصلاتی بین شهری است ،از نمایندگان انتظار می رود مشکلات جاده ای جویبار را حل کنند تا از حوادث و تصادفات جاده ای کاسته شود.