به گزارش جویباران به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی کرونا امشب در خبر ۲۱ با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: همانطور که پیش بینی می‌کردیم و قبل از تعطیلات نیز از مردم خواستیم که مسافرت نروند اما شاهد بودیم در بسیاری از استان‌ها مسافرت صورت گرفت و اکنون هم تعداد شهرهای قرمز رو به افزایش است.

وی ادامه داد: البته ۷ تا ۱۰ روز بعد از تعطیلات نوروز افزایش شدید تری از نظر میزان ابتلا خواهیم داشت؛ضمن اینکه تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کشور اکنون ۱۱۷ شهرستان شهر است و تقریباً دو برابر شده و شاهد تعداد بیشتری نیز خواهیم بود

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا یادآور شد: اگر رعایت نشود موجب خواهد شد وضعیت ابتلا به بیماری شدیدتر شود؛ برنامه همه دنیا نیز پیشگیری است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از شهرهای زرد در آستانه نارنجی شدن قرار دارند یادآور شد: بیش از ۱۵ هزار نفر افراد دارای تست مثبت کرونا در ایام تعطیلات نوروز علی‌رغم اینکه از بیماری خود باخبر بودند متاسفانه به مسافرت رفتند؛ اگرچه کد ملی آنها را داشته و رهگیری خواهیم کرد؛ چرا که این کار تضییع حقوق دیگران است.

رئیسی با بیان اینکه سوش قالب کشور در حال تبدیل شدن به کرونای جهش یافته انگلیسی است، یادآور شد: ویژگی این ویروس جهش یافته این است که افراد بیشتری را مبتلا می‌کند.

سخنگوی ستاد ملی کرونا با اشاره به روز طبیعت، گفت: همه پروتکل‌های که رعایت شده تاکنون چند جانبه است؛ یکسری پروتکل‌ها باید به جریمه و زور متوسل شویم؛ البته بسیاری مردم رعایت می‌کنند.

وی تاکید کرد: در همه شهرهای قرمز و نارنجی حضور در تفرجگاه‌ها و پارک ممنوع است و جریمه و برخورد پلیس با آن وجود دارد.