به گزارش خبرنگار جویباران ،سرهنگ مهرداد بابایی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار ضمن گرامی داشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی و عرض تسلیت شب های قدر و یاد خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی که از ابتدا تاکنون برای شهرستان جویبار منشا خیر و برکت بوده است اظهار کرد : اعزام گروه های جهادی در عرصه های آب رسانی ، بهداشت ، اقتصاد مقاومتی ، پرداخت تسهیلات ، تشکیل قرض الحسنه برای مشاغل آسیب پذیر ساخت و ساز مزار شهدا ازاقدامات زیرساختی و مهم بسیج سازندگی در جویبار است.
سرهنگ بابایی درخصوص فعالیتهای بسیج سازندگی در مبارزه با ویروس کرونا افزود : بسیج سازندگی با همکاری و با همدلی خیرین محترم و ارگان های مختلف شهرستان برای کمک به معیشت و اقتصاد افراد نیازمند و مشاغلی که آسیب های دیده اند ،بیش از ۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۳۰۰-۵۰۰هزار تومان تقدیم نیازمندان شده است .
وی با تشریح چگونگی اجرای طرح شهید سلیمانی با کمک شبکه بهداشت و درمان ا که توسط بسیج سازندگی در سطح شهرستان انجام شد اظهار داشت : گروههای جهادی بسیج سازندگی از زمان شروع بیماری کرونا در بیمارستان مرحوم عزیزی برای کمک به کادر درمان از نگهبانی تا انبار داری بیمارستان کمک حال کادر درمان و بیماران کرونایی بوده اند همچنین ضدعفونی معابر و خیابان ها ، بانک ها و حتی تحویل نان در نانوایی ها را میتوان از دیگر اقدامات بسیجیان نام برد.


بابایی همچنین از انعقاد قرار داد بسیج سازندگی با کمیته امداد جهت تشکیل کارگاه های کوچک و زود بازده و مشاغل خانگی برای کمک به اقتصاد خانوار های شهرستان جویبار خبرداد و تصریح کرد : بسیج سازندگی با کمیته امداد خمینی (ره) شهرستان جویبار ۶۲ صندوق قرض الحسنه در سطح محلات جویبار تشکیل شد که هر صندوق ۳۰ تا ۷۰ عضو دارند و ارزش این صندوق ۱ میلیارد تومان می باشد که پرداخت وام در راستای کمک اشتغال و معیشت از ۵ تا ۵۰ میلیون تومان به افراد شاغل پرداخت می شود .
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار در مورد ساخت و تعمیر و مرمت خانه های محرومین در شهرستان جویبار بیان کرد: با همکاری بنیاد مسکن و کمیته امداد ۱۵ مسکن برای محرومین با وسایل اولیه زندگی ساخته شد و تحویل خانوارهای محروم داده شد . همچنین ۱۳ واحد مسکونی دردست ساخت می یاشد که ۴ واحد به افراد تحت پوشش بهزیستی و ۹ واحد دیگر به افراد تحت پوشش کمیته امداد که ۳۰ تا ۶۰ درصد کار ساخت پیش رفته است امیدواریم تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسند و تحویل خانوار های بی سرپناه و محروم خواهد شد .
وی افزود : در سال جاری ۶۰ واحد مسکن با تفاهم نامه ای که با بنیاد مسکن و کمیته امداد منعقد شد ساخته می شود و در اختیار خانوار های محروم از خانه در سطح شهرستان قرار می گیرد .
وی همچنین سازماندهی و ساماندهی مزار مطهر شهدا توسط بسیج سازندگی انجام شد اذعان داشت : در سال گذشته ۳ مزار برای دو شهید در سطح شهرستان ساخته شد و مورد بهره برداری می باشد که محل زیارت مردم شهرستان قرار گرفته است . و در سال جاری ساماندهی و سازماندهی ۳ شهید در ۵ گلزار شهدا در دستور کارقرار دارد که دنیال خواهیم کرد .
سرهنگ بابایی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جویبار در پایان در خصوص انتخابات پیش روی در خردادماه ۱۴۰۰ بیان کرد : با وجود مشکلات معیشتی و نارضایتی اقتصادی در بین مردم از اصحاب رسانه شهرستان جویبار تقاضا داشتند که با در این چند روز باقی مانده از ظرفیت رسانه ها در شفاف سازی و آگاهی احاد جامعه برای حضور حداکثری و انتخاب اصله تاثیر گذاری داشته باشید . و اصحاب رسانه به عنوان راهنما و رهبران فکری در امر انتخابات باشند که مردم با آگاهی و به دور از حس تعلق کاذب به قوم و قبیله ای و با در نظر گرفتن منافع ملی و جمعی جامعه ایران در انتخابات شرکت کنند .