به گزارش جویباران  به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، سرهنگ پاسدار محمدمهدی اقبال پور صبح امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ سازمان بسیج سازندگی تشکیل شد و در کنار دیگر دستگاه‌های حمایتی برای خدمت‌رسانی به قشر آسیب پذیر و نقاط محروم توسط تیم جهادی حضور یافته و به انجام ماموریت می‌پردازد که ۵۰۰ گروه جهادی در ۲۲ رشته تخصصی به امر سازندگی در روستاهای استان مشغول هستند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر شعار سال در حوزه تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، افزود: جامعه ما نیروی انسانی، سرمایه، بازار تکنولوژی وجود دارد اما باید به درستی مدیریت شود و مجلس قوانین دست و پاگیر حوزه صادرات را برای همیشه رفع کند.

وی بیان کرد: امسال در حوزه عمران سازمان، دو هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی با ۳۶۰ میلیارد تومان در دست اجرا داریم و در زمینه احداث مسکن محرومین سال گذشته ۵۰۰ واحد و امسال هزار و ۳۵۰ واحد که هزار و ۱۵۰ مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در استان و ۲۵۰ واحد در منطقه حاشیه نشین مرادآباد چابهار در دست اجرا داریم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران افزود: ۸۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تا عیدفطر در شهرستان‌های استان افتتاح و ۲۵۰ واحد مسکونی در منطقه حاشیه نشین مرادآباد چابهار به عنوان استان معین بعد از عید فطر عملیاتی می‌شود و مابقی واحدهای مسکونی با همت گروه‌های جهادی و خیران افتتاح می‌شود.
وی بیان کرد: در زمینه محرومیت‌زدایی در حوزه آموزش، توانمندسازی و اشتغالزایی سال گذشته برای ۱۵ هزار نفر دوره‌های آموزشی و مهارتی برگزار شد و امسال آموزش ۳۰ هزار نفر در دستور کار است. همچنین سال گذشته یک دهکده اقتصاد مقاومتی در سمسکنده افتتاح شد و امسال نیز ۱۲ دهکده در دستور کار است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران گفت: ۷۵۰ پروژه در قالب پل روستایی، جاده بین مزارع، کانال آب کشاورزی، کتابخانه عمومی، سالن ورزشی،کانون فرهنگی، ورزشی، استادیوم ورزشی، زیارتگاه شهدا، خانه عالم، بهسازی مسجد و حسینیه در دست اجراست.
وی تصریح کرد: در زمینه نهضت کمک مومنانه که از موارد مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری است تاکنون بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان با همکاری گروه‌های جهادی و خیرین شامل تامین جهیزیه، لوازم زندگی، بسته معیشتی، بسته بهداشتی،البسه، پوشاک، تبلت، لوازم التحریر،کارت هدیه و دیگر مسائل تهیه و‌ میان نیازمندان توزیع شد.