به گزارش جویباران به نقل از “ورزش سه”، با حذف سهراب مرادی از مسابقات وزنه برداری گزینشی المپیک در کلمبیا، حالا حسن یزدانی تنها مدال آور ایرانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو است که در سال ۲۰۲۱ قرار است در توکیو نیز به میدان برود. این پسر جویباری که در سال های اخیر تک ستاره کشتی ایران لقب گرفته و رقبایش را در سطح آسیا و جهان با نمایشی شگفت انگیز شکست داده، نه تنها توانسته سهمیه حضور در توکیو را با عبور از رقبای داخلی و خارجی کسب کند، بلکه همین حالا و در فاصله دو ماه مانده به المپیک اصلی ترین امید مسئولان، مردم و اهالی کشتی برای رسیدن به طلای توکیو به حساب می آید.

حسن یزدانی که جدا از ویژگی های بی نظیر فنی، نشان داده در بحث اخلاقی هم کاملا می تواند به یک الگو و اسطوره تبدیل شود، با اینکه فعالیت زیادی در فضای مجازی ندارد، اما در تصمیمی جالب و قابل تحسین اعلام کرده تا طلای المپیک را نگیرد، نمی خواهد به اینستاگرام بازگردد.
یزدانی که معمولا بعد از قهرمانی در تورنمنت های مختلف از حمایت مردم و هوادارانش تشکر می کند،‌ این بار به خاطر اهمیت بالای المپیک پیش دستی کرده و با انتشار یک پست اینستاگرام خداحافظی کرده: «سلام به همه مردم عزیز کشورم. حمایت‌های شما عزیزان همیشه دلگرمی و قوت قلب من در مسابقات مختلف بوده و ممنونم که این نعمت بزرگ را از من دریغ نمی‌کنید. حتی در این فضای مجازی هم دوستانی حقیقی دارم که همیشه یار و یاورم بوده‌اند. از همه شما عزیزان که با عشق و مهربانی به من انگیزه می‌دهید تا در توکیو با کسب مدالی خوشرنگ دل مردم را شاد کنم، رخصت می‌خواهم تا رسیدن به روز موعود موقتا از فضای مجازی خداحافظی کنم. دعای خیرتان بدرقه راهمان،‌ ارادتمند حسن یزدانی.»

اما جالب تر از متنی که یل جویبار منتشر کرده، می توان به پرتره ای اشاره کرد که سختی های این روزهای حسن یزدانی در قرنطینه خانه کشتی و دوری از خانواده را نشان می دهد. در این پرتره عکس یزدانی با صورتی عرق کرده، چشمانی که کاسه خون شده و کمی هم ورم دارد، دیده می شود.

تمام این ها نشان می دهد ستاره کشتی ایران از هر زمان دیگر برای رسیدن به سکوی قهرمانی بیشتر انگیزه دارد. حسن یزدانی در روزهایی که اکثر جوان ها و حتی ستاره های ورزش ایران و جهان زندگی شان با فضای مجازی گره خورده، برای چند ماه با اینستاگرام خداحافظی کرده؛ اتفاقی که خبری خوب و امیدوار کننده برای مردم ایران و شاید خبری بد و ترسناک برای دیوید تیلور، رقیب آمریکایی او باشد.