به گزارش جویباران به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، معاون باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه برداشت هلو از باغ‌های سیاه ریشه شهرستان نکا آغازشد، پیش بینی کرد: ۲۰۰ هزار تن هلو امسال از باغ‌های مازندران برداشت شود که ۲۰ درصد بیشتر از پارسال است.

مولایی از اسپرینگ تایم، اسپرینگ کرست، داوودی، خردادی و زعفرانی به عنوان ارقام هلوی کشت شده در باغ‌های مازندران یاد کرد و افزود: تنوع ارقام کشت موجب شده تا برداشت هلو از باغ‌های مازندران تا پایان تابستان ادامه دارد.

سرمایه گذار بزرگترین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی خاورمیانه در منطقه چپکرود جویبار هم از مهیا بودن زمینه‌های صادراتی این محصول به کشور‌های آلمان، روسیه، عراق و دیگر کشور‌های حاشیه دریای خزر و خلیج فارس خبر داد.

قلی زاده گفت: پایانه صادرات محصول کشاورزی روماک به ظرفیت ۳۶۴ هزار تن در فاز نخست و دارا بودن زنجیره سرد، ۵۷ سالن سرما و ۹۰ هزار تن ظرفیت انبار، آماده خریداری محصولات سیاه ریشه از باغدران مازندرانی وایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای این محصول و دیگر محصولات باغی است. َ

یادآور می‌شود پایانه محصولات کشاورزی روماک گستر پارس مازندران به عنوان بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه محصولات کشاورزی خاورمیانه زمستان پارسال با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور بهره برداری شد.