به گزارش  جویباران به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس به مناسبت سالروز قیام پانزده خرداد بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

« بسم الله الرحمن الرحیم »

یوم الله ۱۵ خرداد یکی از روزهای سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است، روزی که مردم مؤمن و دیندار ایران برای دفاع از مرجعیت به میدان آمده و با نثار خون خود، وفاداری خویش به اسلام را به نمایش گذاشتند.

حماسه ۱۵ خرداد، با الهام از مکتب عاشورا محقق شد، سخنرانی تاریخی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در روز عاشورا و دستگیری ایشان توسط مزدوران رژیم طاغوت، مردم ولایتمدار و عزادار امام حسین(علیه السلام) را به میدان آورد، خون های مطهری بر زمین ریخته شد، اما این خون ها جوشید و زمینه ساز پیروزی نهضت حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در بهمن ماه ۵۷ گردید.

کسانی که در ۱۵ خرداد به امام و مرجعیت لبیک گفتند، مردمی بودند که با انگیزه دینی و اعتقادی قیام کردند و هیچکدام از احزاب و گروه های سیاسی در آن نقش آفرین نبودند. لذا ۱۵ خرداد که به تعبیر امام مبدأ نهضت اسلامی می باشد، بیانگر ماهیت دینی و مردمی انقلاب اسلامی است که باید برای همیشه زنده بماند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم و همیشه جاوید ۱۵ خرداد، این یاران صدیق امام روح الله، بر استمرار راه نورانی آنان تاکید نموده و اعلام می دارد، امروز تجلی ادامه راه شهدای ۱۵ خرداد در اطاعت از ولایت امر مسلمین حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) بوده و حضور در انتخابات پیش رو نیز ادامه راه قیام خونین ۱۵ خرداد می باشد.

یقینا راهی که شهدای ۱۵ خرداد گشودند، هرگز فراموش شدنی نیست و با لطف الهی زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خواهد شد.