به گزارش خبرنگار جویباران ،حجت الاسلام قنبرعلی بهرامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار روز سه شنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی ، نشست خبری با اصحاب رسانه جویبار با رعایت پروتکل های بهداشتی، در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار برگزار شد ،گفت : با حضور مفید مبلغان دینی با اطلاع رسانی و تبلیغات دینی و اسلامی، موجب حضور معنا دار و پرشور ملت ایران به خصوص مردم شریف جویبار در انتخابات ۲۸ خرداد شاهد بوده ایم .
رییس اداره تبلیغات شهرستان جویبار اشاره ای به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغ دینی در بین مبلغان دینی و اصحاب رسانه از منظر قران کریم بیان کرد : خداوند درایه ۳۹ سوره احزاب می فرمایند تبلیغ با دغدغه دین انجام صورت می گیرد ونباید مخاطب خاص برای تبلیغ دینی در نظر گرفته شود بلکه به صورت عام همه کسانی که دغدغه دین دارند تبلیغ دینی انجام شود.
وی در ادامه از منظر قران به دومین مسئله مهم امر تبلیغ دینی توسط مبلغان ، اهل تریبون و اهل قلم اصحاب رسانه تاکید کرد و اظهار داشت : تبلیغات دینی رسالت خدا ، پیامبران و ائمه اطهار می باشد که تبلیغ دین خدا و پیامبران ، ابلاغ دین خداست . مبلغان دینی رسالت و شیوه و مسئولیت پیامبران و ائمه اطهار را بر عهده دارند .
بهرامی دو ویژگی برای مبلغان و اهل قلم اصحاب رسانه در موفقیت روند تبلیغ دینی در جامعه ایران مطرح کرد بیان کرد : ۱- مبلغان و روحانیون برای اطلاع رسانی دینی در جامعه باید ترس داشته باشند سخنی بدون اگاهی دینی و خودسرانه اطلاعات را بدون دانش به مردم رو انتقال ندهند . ۲- مبلغان دینی نباید ترس از اقتصاد داشته باشند ،باید باور داشته باشند خدا روزی رسان می باشد و ترس مبلغان از نبود اقتصاد مانع انتشار تبلیغ دینی می شود .
بهرامی رزمنده هشت سال دفاع مقدس در ادامه به نقش پدر به عنوان مبلغ دین اسلام در خانه تاکید کرد و تصریح کرد : پدر خانواده باید اهل دین و رسالت خداوند و پیامبران اسلام باشد تا با رفتار ،اخلاق ،گفتار و کردار دینی و اسلامی خود اهل خانه و فرزندان را به دین اسلام هدایت کند .
بهرامی با اشاره به عملکرد یکساله اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار داشته اند و تصریح کرد : ۱۹۸ هیات که ۹۶ هیات داری مجوز می باشند و ۶۰ هیات هم در سامانه طوبا ثبت شدند .
وی همچنین در خصوص سامانه اطلس تبلیغی برای ثبت برنامه های مراکز تبلیغی شهرستان جویبار بیان کرد : برنامه اطلس تبلیغی نقاط ضعف و قوت برنامه های فرهنگی و تبلیغی تمام مراکز جویبار اعم از مسجد ، حسینیه ،زینبیه ، کانون ، موسسه قرانی و مدارس به روز رسانی و ثبت شده است و براب همگان قابل دسترسی می باشد .
رییس اداره تبلیغات اسلامی جویبار، اشاره ای به تعداد مراکز قرانی شهرستان داشتند و اذعان داشت : شهرستان جویبار دارای ۸ موسسه قرانی ،۲ خانه قران شهری و ۲۳ خانه قران در سطح روستاهای شهرستان می باشد که با وجود شرایط کرونا این موسسات زیر نظر ستاد مقابله با کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی کار قرانی را با تعداد افراد محدود قران اموز برگزار می کردند .
حجت الاسلام قنبر علی بهرامی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار در پایان در باره فعال بودن طرح هجرت روحانیون و نقش اثر بخش روحانیون در ایام بحرانی اعم از سیل و بیماری کرونا در یک سال اخیر پرداخت و افزود : ۸ نفر از روحانیون شهرستان جویبار دارای حکم طرح هجرت می باشند و در زمان بحران سیل روحانیون با ایجاد گروه جهادی برای پاکسازی معابر و بازسازی و ساخت خانه های مسکونی ، همچنین حضور موثر روحانیون جویبار ی در روز های سخت ویروس کرونا هم در بیمارستان شهرستان جویبار موجب دلگرمی پرسنل و بیماران کرونایی بوده اند و همچنبن برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به ضدعفونی معابر سطح شهرستان، دوخت ماسک و کمک مومنانه معیشتی به قشر اسیب دیده از بیماری کرونا عملکرد مثبتی بهجا گذاشته اند .