به گزارش جویباران به نقل از محمد جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به ضرورت ارزیابی اولیه جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به پایه اول، سنجش این نوآموزان از روز شنبه پنجم تیر ماه در تمامی پایگاه‌های سنجش در سطح استان آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۱ پایگاه سنجش درجه الف و ۱۰ پایگاه سنجش درجه ب در مازندران فعال هستند، افزود: تعداد بیش از ۴۵ هزار نوآموز واجد شرایط در استان در مهر امسال وارد پایه اول می‌شوند که این نوآموزان در پایگاه‌های سنجش مورد ارزیابی اولیه قرار خواهند گرفت.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی مازندران با اشاره به اینکه نوبت‌گیری برای انجام سنجش توسط مدارس دولتی و غیردولتی به‌صورت سیستمی در سامانه انجام می‌شود، اضافه کرد: مرحله نوبت‌گیری از روز ۳۰ خرداد آغاز شده و مدارس اقدام به نوبت گیری کردند.

جعفری یادآور شد: ارزیابی نوآموزان در در پایگاه‌های سنجش با رعایت کامل مقررات بهداشتی و رعایت فاصله زمانی و عدم تجمع والدین و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل انجام می‌شود.

وی در پایان با اعلام اینکه سنجش نوآموزان تا پایان شهریور ماه امسال ادامه خواهد داشت، گفت: لازم است والدین دانش‌آموزانی که برای انجام سنجش به پایگاه‌های طرح سنجش مراجعه می‌کنند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زمان‌بندی تعیین شده براساس برگه نوبت حتما رعایت کنند.