به گزارش جویباران ،به نقل ازخبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری ، علیمراد نصوری رییس کمیته امداد شهرستان جویبار با اشاره به اینکه در جویبار ۳۰۷۸ نفر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند، اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی در نهاد کمیته امداد برای خانواده های تحت حمایت توانمند سازی در حوزه فرهنگی، تربیتی و سلامت فکری است.
رئیس کمیته امداد شهرستان جویبار استان مازندران افزود: برای تقویت نهاد فکری و اعتقادی خانواده ها و گروه های نوجوان وجوان بایستی تلاش جهادی شود.
وی از ارائه خدمات فرهنگی با رویکرد تربیتی وفهم قرآنی به ۲۱۰مددجوی تحت حمایت در شهرستان جویبار خبر داد و گفت: کمیته امداد جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و حمایت های فرهنگی از طریق ارائه خدمات گسترده تربیتی، هنری و ورزشی را نیز به مددجویان ارائه می دهد.
نصوری ادامه داد:در راستای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت این نهاد برنامه های مختلفی برای کودکان، نوجوانان، جوانان، دانش آموزان، دانشجویان و بزرگسالان تدارک دیده شده که در قالب کانون فرهنگی، تربیتی و آموزشی در طول سال بویژه در فصل تابستان ارائه می شود .
وی بیان کرد: آموزش های قرآنی از دوره ابتدایی با نگاه فهم قرآنی آغاز شده و بر همین اساس گروه های شعر و نقاشی در بین کودکان و نوجوانان بر اساس فهم قرآنی شکل گرفته تا با همراهی مربیان امکان تقویت این برنامه ها فراهم شود.