به گزارش جویباران به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، علی اصغر ایزدپناه رییس اموزش و پرورش شهرستان جویبار در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش گفت : مهم ترین هدف برگزاری اجلاس مدیران ، بررسی چالش ها و مشکلات آموزش و پرورش است و تلاش در جهت رفع این مشکلات یکی از مهمترین اقدامات وزارتخانه می‌باشد.

وی افزود: از دیگر اهداف اجلاس روسا بررسی مشکلات و موانع آموزش مجازی،با توجه به وضعیت کرونایی کشور می باشد که مشکل اینترنت و کمبود گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیز مانعی بر سر راه آموزش مجازی شده است و حضور دانش آموزان در فضای مجازی نیز یک چالش بزرگ در این حوزه است که باید آسیب شناسی و مدیریت شود .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جویبار تأکید کرد: مهم‌ترین عوامل پیشرفت هر کشوری، آموزش و پرورش است و تجربه نشان داده وضعیت آموزشی در هر کشوری، زمینه رشد و نابودی آن جامعه را ترسیم می‌کند.

ایزدپناه در ادامه بیان کرد : جامعه‌ای می تواند در مسیر پیشرفت قرار بگیرد که سیستم آموزشی مترقی داشته باشد و برعکس جوامع دچار رکود، دارای نظام آموزشی عقب مانده و راکد هستند.

وی افزود : ایجاد تحول در آموزش و پرورش در شرایط موجود دشوار است و شاید بتوان این موضوع را یکی از مهم‌ترین چالش‌های وزارت آموزش و پرورش دانست و کمبود نیرو در آموزش و پرورش با توجه به حجم بالای بازنشستگی در این وزارتخانه می تواند یکی دیگر از مشکلات و چالش های موجود می باشد.از دیگر مشکلات بزرگ آموزش و پرورش می توان به بحث‌های مالی و گرفتن بودجه مناسب برای آموزش و پرورش اشاره کرد که آموزش و پرورش همیشه درگیر این موضوع بوده است.