به گزارش جویباران به نقل از خبرگزاری بسیج، سردار سیاوش مسلمی صبح امروز در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار بسیج در ساری ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از راه اندازی ۲۲ مرکز مستقل واکسیناسیون کرونا توسط بسیج در ۲۲ شهرستان استان مازندران تاپایان هفته جاری خبر داد و گفت: ۶ مرکز مستقل واکسیناسیون توسط بسیج در شهرستان‌ها افتتاح شده بود که در طرح شهید سلیمانی هدف گذاری شده است در ۲۲ شهرستان تا پایان هفته جاری ۲۲ مرکز واکسیناسیون مستقل راه اندازی شود که همه اقدامات برای واکسینه کردن مردم، برعهده بسیج است.

فرمانده سپاه کربلا از همکاری و مشارکت بسیج در ۲۶ مرکز واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی هم خبرداد و اضافه کرد: با توجه به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک نیرو‌های مسلح به مردم برای مقابله با کرونا، جلسه‌ای از سوی فرمانده کل سپاه پاسداران برای سپاه استان‌ها برای اجرایی کردن طرح شهید سلیمانی برگزار شد.

سردار مسلمی با تصریح بر اینکه سپاه کربلا چندین کار برای مقابله با کرونا در دستور کار قرار دارد، به تشکیل قرارگاه امام رضا (علیه السلام) هم اشاره کرد و افزود: با دعوت از علوم پزشکی ساری و بابل، مدیران شبکه بهداشت و همچنین فرماندهان نواحی شهرستان‌ها چند کار در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده سپاه کربلا در ادامه به تشریح اقدامات برای مقابله با کرونا هم پرداخت و بیان کرد: در اقدام اول؛ پایش و بیماریابی در سطح استان با بهره گیری از ظرفیت پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج وارد مرحله اجرایی شد.

سردار مسلمی از اعزام نیرو‌های درمانی بسیج جامعه پزشکی برای کمک به علوم پزشکی و کادردرمانی هم خبر داد و گفت: ۲۲۰ پزشک،۶۱۵ پرستار و ۸۴۵ بهورز از بسیج جامعه پزشکی سپاه کربلا برای کمک به کادر درمان پای کار آمدند و تعداد زیادی نیز به شهر‌های آمل، بابل، ساری، جویبار و رامسر که شهر‌های حاد کرونایی بودند، اعزام شدند.

فرمانده سپاه کربلا از تجهیز بیمارستان‌ها هم خبر داد و اضافه کرد: ۱۵۰ تخت بیمارستانی با تجهیزات تهیه و با توجه به افزایش بیماران برای علوم پزشکی استان ارسال شد که ۱۰۰ تخت برای علوم پزشکی بابل و ۵۰ تخت نیز برای شهرستان جویبار ارسال شد.

سردار مسلمی به تامین کپسول‌های اکسیژن بیمارستان‌ها هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این روز‌ها به کپسول اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز نیاز است و بیمارستان‌ها در این مورد دچار مشکل شدند، با مصوبه شورای تامین استان، ۵ کارخانه بزرگ برای تامین کپسول اکسیژن انتخاب شد که با نظارت صورت گرفته توسط سپاه کربلا، کپسول‌های اکسیژن تامین و به مراکز درمانی ارسال شد.

فرمانده سپاه کربلا در بخش دیگری از سخنان خود به رزمایش بزرگ اهدای خون در سراسر استان هم اشاره و اضافه کرد: با درخواست مدیر کل سازمان انتقال خون و ابراز نگرانی این سازمان از کمبود ذخایر بانک خونی، و نیازمندی بیماران کرونایی به فرآورده‌های خونی، با هماهنگی بسیج ادارات، اقشاری و نیز حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت رزمایش بزرگ اهدای خون در سطح تمامی شهرستان‌ها از روز پنجم ماه محرم برگزار شد.

به گفته سردار مسلمی این رزمایش تا تامین نیاز‌های خونی در دهه اول محرم ادامه دارد. او در همین رابطه توضیح داد: با توجه به اینکه سازمان انتقال خون به ۱۴۰ هزار واحد خونی در امسال نیازمند است و فقط ۴۳ هزار واحد خونی تا به امروز تامین شده، سپاه کربلا برای تامین ۹۷ هزار واحد خونی با استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج وارد میدان شد تا ان شالله تا پایان سال این تعداد واحد خونی تامین شود.

فرمانده سپاه کربلا در ادامه سخنان خود با اشاره به تشکیل قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) جهت نهضت کمک‌های مومنانه هم خاطرنشان کرد: این قرارگاه با محوریت ائمه جمعه، و در مرکز استان با ریاست آیت الله لائینی نماینده، ولی فقیه در مازندران تشکیل شد، که در این حوزه با بهره گیری از کمک خیرین، پایگاه و حوزه‌های مقاومت به اسیب دیدگان کرونایی کمک شده و میشود.

سردار مسلمی از کمک مومنانه ۶۵ میلیاردی مردم مازندران در سه ماه اول سال به نیازمندان هم خبر داد و افزود: از تاریخ اول فروردین تا پایان خردادماه امسال در سه عرصه تامین جهیزیه، بسته‌های معیشتی و کمک به دانش آموزان نیازمند، مردم پای کار آمدند.

به گفته فرمانده سپاه کربلا ۲۹۹ سری جهیزیه با هزینه ۹ میلیارد تومان، ۱۲۰ هزار ۸۸۱ بسته معیشتی با هزینه ۴۹ میلیارد تومان و همچنین تامین اقلام دانش اموزان نیازمند، کارت هدیه و اطعام دهی ۲۲۷ هزار ۳۸۰ مورد با هزینه حدود ۷ میلیارد تومان، به نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی اهدا شد.

سردار مسلمی در ادامه یادآور شد: در سال گذشته از تاریخ اول اسفند ماه سال ۹۸ تا اخر اسفند ماه سال ۹۹، در سه حوزه تامین بسته‌های معیشتی، کمک به دانش آموزان نیازمند و تامین جهیزیه ۳۲۳ میلیارد تومان در قالب کمک‌های مومنانه به اسیب دیدگان کرونایی و نیازمندان اهدا شد که توسط خیرین، دستگاه‌های اجرایی، ستاد اجرایی فرمان امام بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، پایگاه‌های مقاومت، حوزه‌های مقاومت و هیئت‌ها تامین شده است.

فرمانده سپاه کربلا در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت ۴ هزار پایگاه مقاومت بسیج در مازندران اشاره کرد و گفت:شبکه گسترده بسیج به صورت یک شبکه منجسم برای مقابله با بیماری کرونا به مردم خدمات رسانی می‌کند و هرنقطه‌ای از مازندران دچار مشکلی باشد یا کمبودی در عرصه مقابله با کرونا احساس شود، پایگاه‌های مقاومت بسیج برای طرف کردن ان مشکل وارد میدان می‌شوند و هیچ منطقه‌ای از مازندران از قلم نیفتاده و همه مناطق تحت پوشش بسیج است.

سردار مسلمی در سخنان پایانی خود با قدردانی از اصحاب رسانه که به صورت شبانه روزی در این ایام کرونایی، در میدان هستند و با اطلاع رسانی به موقع و هدفمند، پای کار انعکاس اخبار درست بودند، متذکر شد: از مردم عزیز و خونگرم مازندران میخواهیم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و از دورهمی‌ها و مهمانی‌ها پرهیز کنند چرا که کادردرمان احساس خستگی می‌کنند، و بیمارستان‌ها هم توان پذیرش بیماران را ندارند.

فرمانده سپاه کربلا با ابراز همدردی با خانواده‌هایی که بخاطر کرونا عزیزان خود را از دست دادند، یادآور شد: به عنوان خادم مردم، از همه مردم عزیز میخواهیم دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا دیگر شاهد از دست دادن عزیزان نباشیم.

سردار مسلمی با تاکید بر وضعیت کرونایی مازندران خاطرنشان کرد:از مردم عزیز می‌خواهیم که با توجه به افزایش بیماران در مازندران از سفر به این استان بپرهیزند، تا ان شالله به برکت ایام محرم و به دعای مردم، این بیماری هرچه زودتر از بین برود و مردم با خیال راحت و با ارامش به مازندران سفر کنند.