به گزارش خبرنگار جویباران ، در جلسه انتخاب شورا بخش گیلخواران که با حضور اعضای هیأت اجرایی و نظارت انتخابات، بخشدار , مسئولان بخش گیلخواران شهرستان جویبار و روسای شورای اسلامی روستاهای بخش گیلخواران برگزار شد.


با برگزاری انتخابات داخلی؛
۱-حمید غفاری چراتی( روستای لاک دشت)
۲-الله بخش تبریزی میستانی (روستای میستان)
۳-نادر غفاری چراتی (روستای امامزاده محمود)
۴-حبیب مدانلو (روستای ایزدخیل مشک آباد)
۵-خلیل بخشی(روستای بالا زرین کلا) به عنوان اعضای اصلی شورای بخش گیلخواران انتخاب شدند.
محمد حسین فقیه بخشدار بخش گیلخواران ضمن تبریک به اعضای جدید شورای بخش در خصوص وظیفه شورای اسلامی بخش تاکید داشت و گفت :وظیفه شورای بخش که فراتر از شوراهای روستا است و انتظار می‌رود که اعضای انتخاب شده، با اطلاع از مسائل و مشکلات روستاها، در مسیر رفع آن‌ها گام بردارند.
محمد حسین فقیه در ادامه افزود: رسیدگی به امور روستاها، یکی از عمده‌ترین وظایف شورای اسلامی بخش است که یقینا این مهم با همدلی و همفکری تک تک اعضا به ارتقاء سطح زندگی در مناطق روستایی منجر می‌شود.
بخشدار گیلخواران در ادامه اذعان داشت: شورای اسلامی بخش بازوی پرتوان بخشداری در اداره امور اجرایی مناطق روستایی است که این مهم در سایه آگاهی به قوانین و مقررات شورا محقق می‌شود.


فقیه افزود: نظارت بر عملکرد دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها، پیگیری مطالبات مردمی و برنامه ریزی به منظور رفع مشکلات روستاهای فاقد دهیاری از مهمترین وظایف شورای بخش است که انتظار می‌رود از سوی اعضا به درستی انجام شود.
یکی از انواع شوراهای اسلامی کشور ، شورای اسلامی بخش است که به موجب ماده ۵ قانون تشکیلات، از سوی اعضای شوراهای اسلامی روستایی انتخاب شده و در واقع ، این شورا را می توان به نوعی شورای فرا دست شورای اسلامی روستا تلقی کرد.
شهرستان جویبار از دو بخش مرکزی و گیلخواران تشکیل شده است که ۳۰روستای بخش گیلخواران دارای شورای اسلامی می‌باشند.