از زمانی که پهلوانان کشتی گیر جویباری در عرصه های جهانی و بین المللی به مانند ستارگانی درخشان خوش درخشیدند و افتخار آفرینی کردند، نام جویبار در عرصه های جهانی در یک رشته ورزشی به نیکی طنین انداز شد. این امر سبب شد که نه تنها برای کشور بلکه برای پیشرفت و آبادانی جویبار همه دستگاه ها قدمی بردارند. جویباری که سالها از وجود توریست در فقر و مضیقه بود و صرفا سازمان گردگشری در این شهر وجود داشت ،در سالهای اخیر و پس از پیشرفت رشته ورزشی کشتی در عرصه های بین المللی، شاهد ورود توریست ورزشی در خود شد و حجم بسیار زیاد سرمایه گذاری خانواده ها در این رشته ،مسئولین را بر این امر وا داشت تا برای پیشرفت کشتی جویبار طرح احداث سالنی با ظرفیت پنج هزار نفر را در دستور کار خود قرار دهند.
در این میان و در سالهای اخیر در کنار پیشرفت کشتی و توریست پروری این رشته بسیار مهیج ورزشی، جوانانی بودند که علاقه مند به سایر ورزش ها بودند نظیر بوکس،پرورش اندام، کاراته، ژیمناستیک،تکواندو، شطرنج و… جوانانی نظیر جاسم دلاوری در لباس تیم ملی در رشته بوکس، میثم مژده در عرصه پرورش اندام که مدالهای رنگارنگی در رقابتهای جهانی برای کشور به ارمغان آورد، زهرا شیدایی که در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ در شهر ریاض عربستان مدال طلای وزن ۵۷- کیلوگرم را کسب کرد، تنها بخشی از لیست قهرمانان جویباری کشور است که در زیر لوای کشتی زندگی میکنند.
اگر این روزها از آنها بپرسیم که یکی از خواسته های شما از مسئولین امر چیست؟ قطعا میگویند یک سالن ورزشی مجهز برای ورزش در شهر خودمان میخواهیم تا دیگر متحمل رنج و مشقت تمرین حرفه ای در سایر شهرها که این امکانات را دارند نشویم، البته باید بگوییم که این امر ممکن است ولی در آینده ای نه چندان نزدیک.
حال کافیست کمی دقت کنید به خواسته این ورزشکاران تا منفعت بسیار زیاد به سرانجام رساندن طرح ورزشگاه پنج هزار نفری جویبار را بیابیم، پروژه ای که تاکنون دو وزیر از این طرح بازدید کردند و چندین بار از طرح ملی به استانی تغییر وضعیت پیدا کرد و در حال حاضر مجددا به طرح ملی تغییر وضعیت داده است. پروژه ای که چندی قبل قرار بود وزیر سجادی شبانه از این طرح بازدید کنند اما…
جویبار شهریست که با برنامه ریزی دقیق و مدون میتواند پایتخت توریست ورزشی ایران نیز شود به شرطی که کمی از توجهاتی که به صنعت کشتی در این شهر میشود به سمت و سوی سایر رشته های ورزشی سوق پیدا کند،در این هنگام است که جویبار از پایتخت کشتی ایران و جهان به پیشرفته ترین شهر ورزشی ایران و پایتخت ورزش ایران تغییر وضعیت خواهد داد و این رؤیا دست یافتنی است.