محمد فوقی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان جویبار گفت: در اختتامیه نمایشگاه هنرهای تجسمی که به مناسبت هفته معولان برگزار شد، ازهنرمندان نونهال و نوجوان در رشته هنرهای تجسمی قدردانی بعمل آمد.

فوقی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار گفت: هنر به ویژه هنرهای تجسمی زبان بین المللی است که همه اقوام و زبان ها آن را درک میکنند وبه مفاهیم و مضامین بلند آن پی می برند لذا پرداختن به هنر از نظر روحی تاثیرات مفیدی برای زندگی فردی و اجتماعی دارد که باعث آرامش روحی و کم شدن استرس واضطراب می شود.

وی تصریح کرد: لازم نیست همه انسانها هنرمند شوند همین که با هنر ارتباط داشته باشند و نقش هنر را در زندگی خود ببیند در سلامت جسم و روان آنان مفید است و امروزه هنر درمانی فراگیر شد وهیچ جامعه ای بدون هنر نمی تواند روح نشاط داشته باشند و خیلی از بیماریها را از این راه درمان می کنند و در غلبه بر استرس و افزایش خلاقیت و ابتکار هنرمندان کاربرد دارد.

وی اظهار داشت: افرادی که با هنر در طول روز و هفته سر و کار دارند وضعیت روحی بهتری نسبت به افراد دیگر دارند و هنر انسان را از انزوای اجتماعی دور میکند و در بهبود و اصلاح سلامت روان بسیار ارزشمند است.

ایشان در خاتمه گفت: بشر در طول تاریخ هیچ وقت بدون هنر زندگی نکرده و هنر از آغاز زندگی همواره همراه انسان بوده و امید و نشاط و افزایش انرژی مثبت و کاهش انرژی منفی در زندگی تاثیر گذار بوده و علت ماندگاری هنر به همین هست و هنر فاخر سوق دهنده انسان و جامعه به سوی کمال و سعادت و بالندگی و ترقی و تعالی است

لازم به ذکر است که این نمایشگاه از سوی آموزشگاه هنرهای تجسمی پریا و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و بهزیستی جویبار در مجتمع یاقوت شهرستان برپا گردید.

گفتنی است در مراسم تجلیل فقیه شهردار جویبار و بذرافشان عضو شورای اسلامی شهر ، نماینده اداره بهزیستی و جمعی از مسؤلین و اصحاب فرهنگ و هنر و خانواده هنرمندان نیز حضور داشتند.