به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی جویبار، در آیین آغاز بکاردبیرخانه جشنواره گل نرگس مهندس سعیدی مدیرجهادکشاورزی شهرستان جویبار بیان کرد: پتانسیل‌های فوق العاده‌ای برای توسعه کشت گل نرگس در شهرستان جویبار وجود دارد بدین منظور برنامه‌ای تدوین و درکشت سال آینده به کار گرفته می‌شود.

به گفته سعیدی؛ استفاده از ارقام پرمحصول، توسعه صنایع فرآوری با در اختیار گذاشتن تسهیلات ارزان قیمت به سرمایه گذاران از جمله برنامه‌هایی است که در بسته توسعه ای این محصول قرار دارد.

او با اشاره به اینکه درزمینه اقتصادی کردن تولید گل نرگس از کشاورزان حمایت می‌شود، اظهار کرد: ترویج و آموزش، تامین نهاده‌ها و پیاز گل نرگس و بازاررسانی از جمله مواردی است که باید ساماندهی شود.

سعیدی با اشاره به تداوم خشکسالی‌های اخیر نیز عنوان کرد: گل نرگس با ارزش اقتصادی بالا یکی از کمیاب ترین گونه‌هایی است که در شرایط اقلیمی واراضی کم بازده این شهرستان موجود افزایش بهره وری آب دارد و بسیار کارآمد است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی جویبار جشنواره ملی گل نرگس شهرستان جویبار در تاریخ ۲۵ آذر در روستای کردکلا از توابع بخش گیل خوران این شهرستان آغاز می شود.

این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت‌های بخش کشاورزی با تاکید بر توانمندی‌های تولید گل نرگس برگزار میشود.