ظهر امروز در سالن شماره یک فرمانداری جویبار با حضور مهندس اسد فرماندار جویبار،حجت الاسلام نادعلی زاده امام جمعه شهرستان،سرهنگ بابایی فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان جویبار و همچنین مسئولین اجرایی و انتظامی شهرستان جویبار،دومین نشست ستاد سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و همچنین یادواره ۳۰۶ شهید شهرستان و استقبال از شهداء گمنام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جویباران، در این نشست که با محوریت استقبال از شهداء گمنام برگزار شد، سرهنگ بابایی فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان جویبار در ابتداء ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه نسبت به عملکرد فرهنگی مدیران شهری ابراز گله مندی کرد و گفت: چرا مسئولین شهرستان نسبت به مسائل فرهنگی که باید در صدر امور و مسائل جاریه باشد یا بی تفاوت هستند و یا کم اهمیت است برای آنها؟ باید موضوعات فرهنگی از حالت غربت و مظلومیت خارج شود و در صدر امور قرار گیرد وگرنه شاهد هر آن چیزی میشویم که در سطح شهر می بینیم.

بابایی ضمن پاسداشت مقام شامخ شهیدان و تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار،شهادت و مقاومت اذعان داشت که شهداء ارزشمندترین سرمایه خود را در طبق اخلاص قرار دادند و در راه عزت و آبرو این ملت شریف فدا کردند،لذا جامعه مرهون فداکاری شهداء است. وی در ادامه گفت: در هر مسئولیتی که بر عهده داریم باید بدانیم که شهداء خط قرمز هستند چرا که اعتبار مسئولیت کنونی هر یک از مسئولین به سبب فداکاری آنهاست.

فرمانده ناحیه سپاه جویبار ضمن اعلام این خبر که در هفته جاری و آینده دهه بصیرت و سالروز حماسه ۹دی را در پیش داریم تصریح کرد: در روز ۹ دی همایشی به صورت تجمعی در مسجد بالامحله در ساعت ۹:۳۰ صبح برگزار خواهد شد. هفته آینده نیز دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یادواره ۳۰۶ شهید شهرستان را در پیش داریم که به همین مناسبت بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلی نماز جمعه با هماهنگی های صورت گرفته مراسمی در خور شأن این عزیزان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان این که در شب سالگرد شهادت حاج قاسم، جویبار میزبان دو شهید گمنام خواهد بود بیان کرد: همزمان با ایام فاطمیه ۲۵۰ شهید گمنام وارد کشور شده اند که همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تشییع و تدفین خواهند شد که سهم استان مازندران ۶ شهید و سهم شهرستان جویبار یک شهید خواهد بود. بابایی در ادامه گفت: بنا داریم این شهداء از شنبه تا دوشنبه به صورت خودرویی و به سبک شهداء غواص در سراسر استان تشییع شوند.

فرماندهی سپاه جویبار با تأکید بر این که برای پیشبرد این امر نیازمند فضاسازی مناسب برای استقبال از شهداء و مناسبات پیش رو داریم و ابراز گله مندی از کارهای فرهنگی سطح شهر، به توضیح برنامه هایی که بعد از ورود شهید به شهر برگزار خواهد شد پرداخت و گفت: مراسم استقبال از شهید گمنام از مسجد فقیه محله به سمت پارک شهر و یادمان دو شهید گمنام شهر خواهد بود که انتظار داریم دسته جات عزاداری که همه ساله در عزای حضرت فاطمه (س) به سمت مسجد بازار حرکت میکردند به سمت پارک شهر حرکت کنند. همچنین در همان روز همایشی در گلزار شهداء کوهیخیل تحت عنوان بانوان فاطمی و زینبی برگزار خواهد شد که میزبان شهید گمنام خواهند بود.

سرهنگ بابایی فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان جویبار در انتها اعلام داشت که محل تدفین شهید گمنام د رمجتمع فرهنگی حضرت زهرا(س) بخش لاریم خواهد بود.